EVDEN EVE NAKLİYAT FİRMALARININ VERDİĞİ FİYATLAR DEĞİŞKEN OLABİLİR.


Evden eve nakliyat firmaları arasında bir seçim yapmaya çalışırken, çoğunlukla fiyata bakıp, en ucuzu tercih etmek eğiliminde olabilirsiniz. Ancak belki de, o fiyatların neye göre değiştiğini bilmiyorsunuz. Hazırladığımız bu yazıyla, herkesi bilinçlendirmek ve ucuz fiyat veren firmayı değil, kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunan firmayı bulmanın önemine değinmek istiyoruz.

Evden eve nakliyat firması size bir fiyat sunabilmek için öncelikle ekspertizini evinize gönderir. Ekspertiz, eşyaların miktarına, niteliğine, değer ve risk oranlarına, ayrıca eşyaların indirilip çıkarılacakları kat sayısına bakar, asansör olup olmadığını, aracın binaya ne kadar yanaşabileceğini ve gidilecek mesafeyi göz önünde bulundurur. Bu faktörleri toplu olarak değerlendirir ve bir fiyat verir. Sizi de fiyatı neye göre belirlediği konusunda bilgilendirir. Eğer bir bilgilendirme yapmadıysa, bu yönde talepte bulunabilirsiniz.

Eşyaların miktarının yanı sıra, değer ve risk oranıyla fiyatı etkilemesi dert edilmemelidir. Çünkü ambalajda ve taşımada daha fazla özenle, güvenli bir hizmet söz konusu demektir. Antika eşyaların en ufak bir çizikte bile değerlerini kaybedebileceklerini göz önünde tutarsak, ucuz fiyatla bilinçsiz bir hizmet almak aslında size çok daha pahalıya mâl olacaktır.

Normal miktarda, antika değeri olmayan ve kırılma riski düşük eşyalarla kurulmuş 100 metrekare standart evler için firmaların genel bir fiyat aralığı vardır. Anlaştığınız evden eve nakliyat firmasının ekspertizi evinize gelmeden önce bu fiyat aralığından haberdar olmaya çalışmanız tavsiye edilir. Böylece hizmet kapsamının ve kalitesinin üzerinde bir fiyata anlaşmaktan kendinizi koruyabilirsiniz.

Çok sayıda evden eve nakliyat firması olduğunu ve bunların birçoğunun profesyonel bir yapıda olmadığı halde öyleymiş gibi davrandığını lütfen unutmayın. Eşyalarınıza sizin kadar değer verecek ve güvenli bir şekilde taşınmanızı sağlayacak uzman firmalardan teklifler alıp en uygun fiyatı sunanla anlaşmaya çalışın. Böylece hem aldığınız fiyat hem de göreceğiniz hizmet sağlıklı olur.

Maddi ve manevi olarak huzur verecek bir taşınma için önce kaliteye, sonra fiyata bakılmalıdır.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir