TAŞINIRKEN EVDE OLMAK İSTEMEYENLERDEN MİSİNİZ?


Güvenilir bir evden eve nakliyat firmasıyla anlaşmışsanız, taşınırken evden olmamak gibi bir lüksünüz olabilir, evet. Ancak önden bir hazırlık yapıp yetkililere bir taşınma planı sunmalısınız.

 

Evden eve nakliyat sektöründe faaliyet gösteren kurumsal firmalar, sizi taşınma esnasında evde olmak zorunda bırakmasalar da, evde olmanızı tercih ederler. Çünkü böylece taşınmayı adım adım izleyip, gerekli gördüğünüz yerde anında müdahale etme şansınız olur. Eşyalarınızın nasıl taşındığını gördüğünüz için yapılan iş içinize siner ve daha tatmin edici olur. Yani aklınız eşyalarda kalmaz. Ancak dediğimiz gibi bu sadece bir tercih meselesidir, mecburiyet değil.

Taşınırken evden olmayacaksanız evden eve nakliyat firmanızın yetkililerine özenli bir taşınma planı sunmanız doğru olacaktır. Evde bulunup yönlendirme yapmanız mümkün olmayacağından bu planın anlaşılır olması önemlidir. Çünkü sizi yerinize bu plan konuşacaktır. Hangi eşyaları nerede görmek istediğinizi açık ve net olarak belirtilmeye dikkat edin. Bunu yapmanız, firma yetkililerini kararsızlıktan kurtaracağı gibi, yeni evinizin de aklınızdaki gibi düzenlenmesini sağlar. Aksi halde bazı eşyaları istemediğiniz yerlerde bulabilirsiniz.

Ayrıca, antika değeri olan veya hassas, kırılma riski yüksek eşyalarınızı taşınmadan önce firmaya bildirmenizde fayda vardır. Böylece, evden eve nakliyat uzmanları gerekli ambalaj malzemeleriyle özenli bir paketleme yapmaları konusunda uyarılmış olurlar. Değer oranı yüksek, kırılma riski taşıyan eşyalarla ilgili bilgilendirme yapmanız, herhangi bir sorun yaşandığında firmanın sorumluluğu üstlenmesini de garantiler.

Firma yetkilileri taşınma anına kadar eşyaların niteliği ile ilgili bir bilgiye sahip olmadıklarında, siz de evde bulunmadığınız için hasar oluşma riski artar. Üstelik oluşan hasar, yetkilileri önden haberdar etmediğiniz için bu defa sizin sorumluluğunuz altındadır.

Evden eve nakliyat firmasından, taşınma planı dahilinde, bazı eşyalarınız için ayrı ambalajlama talebinde bulanabilirsiniz. Ayrı ambalajlamanın aşırı ince, çok hassas eşyalar için istenmesi uygundur. Bu talebiniz, eşyalarınızın iki kat daha sağlam bir paketlemeyle tüm risklerden uzak olarak taşınmalarını sağlar.

İyi bir planlama ile başarılı bir şekilde taşınmak mümkündür… Siz evde yokken!

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir