TAŞINIRKEN,

KOMŞULARINIZLA ARANIZ BOZULABİLİR…

 

Taşınacağınız tarih belli olduysa hiç gecikmeden evden eve nakliyat firmanızı bulmanız ve onlardan gün almanız gerekir. Sonra da o gün gelmeden önce apartman/site yönetimine taşınacağınız günü, taşımanın ne zaman başlayıp biteceğini bildirmelisiniz. Eğer yoğun iş hayatlarının komşuluğu bitirdiği bir şehirde yaşıyorsanız, görünüşte komşunuz olan apartman sakinlerine sizin haber vermeniz gerekmez. Ancak komşuluk ilişkilerinin olduğu bir apartmanda taşınacağınız günü haber vermeniz doğru bir davranış olur.

 

Herkesin bildiği gibi taşınmalar genellikle hafta sonu günlerinde ve sabah erken saatlerde başlar. Bu durumda da evden eve nakliyat firması geldiğinde büyük ihtimalle apartman sakinlerinin çoğu uykudadır. Taşınmanın çok sessiz olması da mümkün değildir. Apartmanda sabah saatlerinde yaşanan sıra dışı hareketlilik, merdivenlerden iniş çıkışlar, asansörlerin kullanılması, çalışanların kendi aralarındaki konuşmaları biraz gürültü yaratabilir. Öyleyse, taşınacağınızdan apartmandakilerin haberinin olması şarttır diyebiliriz. Aksi halde tatlı uykusunu bozduğunuz için birileri sesini yükseltebilir ve giderayak can sıkıntısına yol açabilir.

Apartman sakinlerinin birbirini pek de tanımadığı sitelerde, site yönetimini uyardıktan sonra ilgili kişilere iletip iletmediklerini sormak veya kapıcılar aracılığıyla soruşturarak kontrol etmek gerekir. Bazen site yönetimleri bu iç iletişimi ihmal ettikleri ve duyuru yapmadıkları için apartmandakilerle yine de ters düşmek söz konusu olabilmektedir. Böylesi bir durumda sorumluluğun kime ait olduğunun bir önemi yoktur; sonuç can sıkıntısı olacaktır. Amaç ise bu sıkıntıyı hiç yaşamadan, sorunsuz bir şekilde evden çıkabilmektir. Bu nedenle dikkatli ve tedbirli olmakta fayda vardır.

Evden eve nakliyat firmanızın çalışanlarından mümkün olduğunca sessiz olmalarını, merdivenlerde yüksek sesle konuşmamalarını ve eşyaları çok fazla sağa sola ittirmeden taşımalarını rica edebilirsiniz. Daire içinde de ayakları çok fazla yere vurmadan hareket etmeye özen gösterilmelidir.

Güvenilir ve kalite hizmet üreten evden eve nakliyat firmaları genellikle çalışanlarını, etrafa rahatsızlık vermeden iş yapmaları yönünde bilinçlendirir ve eğitirler. Nakliyat öncesinde, sırasında ve sonrasında her zaman düşünceli olmak ve bunu yansıtmaya çalışmak sürecin olumlu tamamlanmasına hizmet eder.

 

Kategoriler: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir