Hayatın her alanında güler yüz eksikliği; kapıyı açıp negatif enerjiyi içeriye buyur etmeye benziyor. Tebessüm etmekte zorlanan yüzler yüzünden işler ters gidebilmektedir. Konumuz evden eve nakliyat olduğu için güler yüzün taşınmadaki önemine değinmek istiyoruz.

Yüzün gülmesi aslında bir işarettir. İçerde işlerin iyi gittiğini söyler. Memnuniyetin varlığını hissettirir. Pozitif enerjinin misafir edildiğini bildirir. Mesajlarını ulaştırmakta usta olduğu için de olumlu bir hava yaratır.
Genellikle yoğun iş ortamlarında bir ihtiyaç olarak beliren güler yüzün, evden eve nakliyatın başarıyla tamamlanmasında da önemli bir rolü olduğunu belirtmeliyiz. Profesyonel firmaların işini iyi bilen, güler yüzlü personelle çalışma konusundaki ısrarı da bundan kaynaklanır.
Memnun müşteriler yaratmanın yolu öncelikle memnun hisseden ve memnuniyetini yansıtan çalışanlardan geçer. Güler yüz gerçekse her durumda her şartta varlığını korur; eğer sahteyse en ufak bir zorlukta üzerine yapıştırıldığı somurtkanlığı veya huysuzluğu ayna gibi gösterir.
Taşınmak, başından sonuna kadar hem taşınan kişi için hem de taşınma hizmetini veren ekipler için zahmetli bir iştir. Taşınan kişi işlerin bir an önce hasarsız bitmesini biraz kaygılı beklerken, ekiptekiler de hiçbir sorun yaşanmaması için azami dikkatle çalışırlar. Üstelik bunu yaparken zamanla da yarışırlar. Hummalı çalışma sürerken bazen elde olmayan sebeplerle aksilikler yaşanabilir veya bazı konularda anlaşmazlıklar gün yüzüne çıkabilir. Bunlar sıklıkla yaşanabilmektedir. İşte, bu durumlarda güler yüzünü koruyabilenler uzmanlıklarının altını çizenlerdir. Sergilenen güler yüz kendine güvenin göstergesi olarak, uzlaşma enerjisi yayar ve sorunun hiç büyümeden çözülmesini sağlar. Böylece risklere bulaşmadan taşıma işine devam edilebilir.
Bulaşmak kelimesini özellikle kullandık; çünkü enerji bulaşıcıdır. Pozitifi de negatifi de bulaşıcıdır ve mutlaka ortama bir şeyler taşır. Olumlu ya da olumsuz eli boş gelmez.
Sonuç olarak, kaliteli hizmetin mayasının güler yüz olduğunu söyleyebiliriz. Evden eve nakliyat firmasını seçerken firmanın yaklaşımına bakılmalı ve alınacak hizmetle ilgili bir yargıya varılabilmelidir. Lastiği patlayan araç, ayağı takılan, eli kayan çalışanlar bazen işini sevmeden veya bilmeden yapan çalışanların yaydığı negatif enerjiden kaynaklanabilir. Bazen de anlaşmazlıkları uzlaşma yoluyla çözmek yerine, kavgaya dönüştürme tercihine bağlı olabilir. Öyleyse negatif olanı ayaklar altına alıp, güler yüzü taçlandırmak lazım…

Kategoriler: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir